Ana Sayfa Hakkımda Danışmanlık Astroloji Okulu Kitaplar Haberler Burçlar Videolar Foto Galeri Sizden Gelenler İletişim
Ana Sayfa  →  Astroloji Okulu
Astroloji Okulu Hakkında
Astroloji Okulu'nun kuruluş amacı, ülkemizde astrolojinin doğru tanınmasına ve gelişmesine katkıda bulunmak, astroloji öğrenmek isteyenlere doğru bilgiler aktarmaktır.

Astroloji Okulu Hakkında Astroloji Okulu'nun kuruluş amacı, ülkemizde astrolojinin doğru tanınmasına ve gelişmesine katkıda bulunmak, astroloji öğrenmek isteyenlere doğru bilgiler aktarmaktır. Astroloji eğitim programı içerisinde, klasik astroloji tekniklerinden başlayarak günümüz tekniklerine kadar uzanıyoruz. Okulumuzda temel ve ileri seviye astroloji derslerinin sonrasında, saat astrolojisi ve seçimsel astroloji teknikleri öğretilmektedir. Yakında sağlık astrolojisi ve dünya astrolojisi teknikleri üzerine eğitimler de verilmeye başlanacaktır. 2009 yılında Türkiye’de ilk kez uygulanacak görüntülü uzaktan eğitim sistemi de devreye girecektir.

Astroloji eğitimindeki en önemli hedefimiz, sadece teoride kalan astroloji bilgileri vermek değil, uygulanabilirliği olan pratik astroloji bilgileri aktarmaktır. Bu öğretimi tamamlayan kişiler hem pratikte hem de kişisel gelişim sürecinde uygulanabilir, üretken ve kullanışlı beceriler edinebilirler. Astroloji Okulu’nda kişisel gelişim teknikleri ve astroloji bağlantılı seminerler düzenlenmekte, ayrıca kişisel ve kurumsal danışmanlık hizmetleri de verilmektedir.

Eğitim işini çok ciddiye alıyoruz. Bu yüzden dersler detaylı ve özenli bir biçimde hazırlanmış durumdadır. Program içinde yer alan tüm konular örneklerle birleştirilerek daha iyi anlamanızı sağlayacak hale getirilmiştir. Öğretim tarzımızda dogmatik bir tavır içerisinde değiliz. Her türlü astrolojik yaklaşıma yer vermeye çalışıyoruz. Bir taraftan yan düşüncelerin ve fikirlerin açık ifadesini teşvik ederken, bir taraftan da astrolojik ilkeleri koruyoruz.

Astroloji Okulu'ndan eğitim almış kişilerin görüşleri için linke tıklayınız http://www.astrolojiokulu.com/sss.asp

Astroloji Okulu hakkında Uzman TV'de yayınlanan röportaj için tıklayınız http://www.uzmantv.com/konu/astroloji-okulu

Astroloji Eğitimi kategorileri Eğitimimiz üç farklı kategoride yer almaktadır:

1- Temel Seviye (36 hafta)

2- İleri Seviye (36 hafta)

Bu iki kategori programı birbirine bağlıdır. Öncelikle Temel Seviye’den başlanılması gerekmektedir. Temel Seviye’yi tamamlayanlar, İleri Seviye derslerine devam etmeye hak kazanırlar.

3- Üst programlar

a) Saatsel Astroloji

b) Seçimsel Astroloji

c) Dünya Astrolojisi

d) Sağlık Astrolojisi

e) Karmik Astroloji

Bu kategoride her bir program birbirinden bağımsızdır. Herhangi bir programla ilgili almış olduğunuz eğitimi tamamladığınızda, eğer isterseniz bir diğer programlardan birinin eğitimini alabilirsiniz. Ama tüm programları tamamlamak gibi bir zorunluluğunuz yoktur.

Kategoriler hakkında detaylı bilgi almak için ana sayfada "Eğitim Kategorileri" linkine tıklayınız.

Ders Materyalleri

Ders materyalleri oldukça ayrıntılı ve yeterlidir. Ama yine de bazı önemli kitap ve referans materyallerini almanız tavsiye edilmektedir. Tavsiye edilen bu kaynakları, Eğitim Kategorileri bölümümüzde, her kategori sayfasının alt kısmında bulabilirsiniz. Konu ile ilgili makaleler okumanız, forumda seviyenize ait bölümde sizinle aynı seviyedeki kişilerle karşılıklı bilgi paylaşımında bulunmanız çok fayda getirecektir.

Dersler

Dersler, özellikle bire bir eğitim yöntemi göz önünde bulundurularak oluşturulmuştur. Belirli bir müfredat içinde esnek bir yaklaşıma olanak tanımaktadır. Böylece ezberci eğitim ve yüzeysel anekdotların yerini, kişisel tarz ve bilginin hünerli biçimde uygulamaya geçirilişini geliştirmenin teşvik edilmesi amaçlanır. Bu, aldığınız bilgilerin kalıcı olmasını, sizin kendi çalışma hızınıza, özellikle de kendi tarzınıza göre özenle yapılandırılmasını sağlar. Böylece öğrendiğiniz şeyleri sürekli ezbere tekrarlamaktan ziyade, başlangıçtan itibaren kendi düşünce ve fikirlerinizi ifade edebilirsiniz. Derslere kaydolarak, astroloji topluluğunda sağlam bir bilgi temeliyle ayakta kalabileceğiniz sistematik bir öğrenme sürecine başlayabilirsiniz.

Dersler, kolayca anlaşılmak üzere tasarlanmıştır. Ancak, öğrencilerin konulara iyi odaklanmaları gerekmektedir. Eğitim alırken, öğrenmekte ortaya çıkabilecek zorlukları anlıyoruz ve bizlerin de bir zamanlar aynı evrelerden geçmiş olduğumuzu asla unutmuyoruz. Bu yüzden sizlerden yoğun bir çaba beklemekle birlikte, ilke olarak esnekliğimizi koruyoruz ve sizlerden gelecek tüm mantıklı sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.

Tamamlama ve belgeler

Yetenek ve ustalık bilgiden de çok deneyimle kazanılır. Herhangi bir meslekten deneyimli bir uygulayıcıyı bir acemiden ayıran, hatırlanan tüm geçmiş deneyimlere dayanarak yargıya varma kabiliyeti sağlayan deneyimleridir. Bu, Astroloji dahil her iş veya meslek için geçerlidir. İster astrolojiyi kendi gelişiminiz için öğreniyor olun, ister bir profesyonel olarak yetişmek isteyin, eğitmeniniz kaydolduğunuz ünite boyunca size yol gösterecek ve amaçlarınızı gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır.

İleri Seviye’yi tamamlamanızdan sonra, isteğe bağlı olarak “Ustalaşma Projesi” alabilirsiniz. Bu projedeki soruları en az %70 oranında doğrulukla tamamlarsanız, eğitimini almış olduğunuz kategoriyle ilgili USTALIK BELGESİ alma hakkını elde edersiniz.

Eğitmenler

Eğitim programı, ağırlıklı olarak Öner Döşer tarafından, temel seviyede bazı dersler Barış Özkırış tarafından uygulanacaktır. Diğer eğitmen arkadaşlarımız, uzmanlaştıkları alanlarla ilgili derslere gireceklerdir. Eğitmenler, kendilerini yüksek bir standartla astroloji öğretmeye adamış, kendi kategorilerinde eğitim tecrübesine sahip kişilerdir.

 

Eğitim kadrosu

Öner Döşer, A.M.A.

12 02 1966, saat 20:41 İstanbul doğumludur. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İş İdaresi Bölümü mezunudur. En büyük tutkusu basketbol olan Öner Döşer, Eczacıbaşı, Arçelik, Enka, Kapalıçarşı, Yeşilköy kulüplerinde 15 yıl boyunca lisanslı basketbol oynamıştır.

Dört kuşaktan beri süre gelen aile geleneğini bozmayarak, tatlı mecburiyetler sonucunda başladığı ticaret hayatını, bu başlangıçtan tam 20 yıl sonra, 2003 Haziran ayında, gençliğinin büyük bir bölümüne ev sahipliği yapmış olan Kapalıçarşı’dan ayrılarak noktaladı. Bu tarihten itibaren sadece gönülden sevdiği astrolojiyle ilgilenmekte, astroloji danışmanlığı ve eğitmenliği yapmaktadır.

Gençlik yıllarından itibaren büyük ilgi duyduğu, fakat iş hayatı yüzünden yeterince vakit ayıramadığı astrolojiyle, özellikle 1999 yılından itibaren daha yoğun ilgilenmeye fırsat bulan Öner Döşer, 2001-2003 yılları arasında Astroloji Birliği Derneğinde çeşitli seminerlere ve Hakan Kırkoğlu ile astroloji derslerine katılarak astroloji üzerine daha ciddiyetle eğilmeye başladı. Bu eğitimi tamamlamasının ardından Ortaçağ Astrolojisi’nde dünyaca uzman kabul edilen astrolog Robert Zoller’in diploma seviyesini tamamlayarak “Ustalık Belgesi” almaya ve isminin ardından A.M.A. (Adeptus Medievalis Astrologiae: Ortaçağ Astrolojisi’nde Uzman) unvanı kullanmaya hak kazanan Öner Döşer, 2004 yılından bu yana Ortaçağ, Rönesans Astrolojisi ve Modern Astroloji teknikleri üzerine astroloji dersleri vermekte, astrolojinin çeşitli konuları üzerine seminerler düzenlemekte, köşe yazıları ve kitaplar hazırlamakta, astroloji danışmanlığı yapmaktadır. Ayrıca 2007 yılından bu yana Uzman TV'de (www.uzmantv.com) röportajları yayınlanmakta, haftalık burç yorumları kategorisini hazırlamaktadır.

Astroloji Okulu’nun kurucusu olan Öner Döşer'in, şu ana kadar yayınlanmış sekiz kitabı bulunmaktadır:

Burcunuz ve Siz Serisi:

*2007'de Burcunuz ve Siz,

*2008'de Burcunuz ve Siz,

*2009'da Burcunuz ve Siz,

*2010'da Burcunuz ve Siz,

 

* Alimlerin Astrolojisi

* 2008'de Türkiye

* Dönüşüm Zamanı 2012 Öncesi ve Sonrası

* Büyük Uyanış, 2012 Öncesi ve Sonrası

e-posta: oner.doser@astrolojiokulu.com

web: www.astrolojiokulu.com

Barış Özkırış, Ph.D., A.A.O. Ustalık Belgesi

25 Ocak 1975 doğumlu olan Barış Özkırış, Alman Lisesi’nden mezun olduktan sonra, İstanbul Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimi almıştır.  2003 yılında; Doğuş Üniversitesi İşletme Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamlayarak, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde İşletme Doktora eğitimine başlamış ve “Marka Yönetimi” alanında uzmanlaşmıştır. Bunların yanı sıra; Öner Döşer’in kurmuş olduğu Astroart Astroloji Okulu’ndaki “Temel ve İleri Seviye Astroloji” eğitimini 2010 yılında “birincilik ödülü” alarak tamamlamıştır. Aynı dönem içerisinde; Psikolojik Astroloji’nin öncülerinden olan astro-psikolog Dr. Glenn Perry’nin Amerika’da kurmuş olduğu “Astro-Psikoloji Akademisi”nde “Astro-Psikolojik Danışmanlık” eğitimini ve Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. İçinde bulunduğumuz dönemde; AstroArt Astroloji Okulu’nda eğitmenlik yapmakta ve kendi kurmuş olduğu danışmanlık bürosunda astrolojik danışmanlık hizmetleri vermektedir.

 

e-mail: bozkiris@gmail.com

internet sitesi: www.astropsikoloji.net

Haftaya Astrolojik Bakış
25/09 26 Eylül Haftası
19/09 19 Eylül Haftası
09/09 12 Eylül Haftası
04/09 5 Eylül Haftası
Genel Bilgiler
Koç
Boğa
İkizler
Yengeç
Aslan
Başak
Terazi
Akrep
Yay
Oğlak
Kova
Balık
Köşe Yazıları [ Tümü ]
Tutulmalar ve Türkiye'nin Yazgısı 2. Bölüm
Tutulmalar ve Türkiye'nin Yazgısı 1. Bölüm
Neden Sadece 12 Tip İnandan Söz Edemeyiz!
Burç Köşeleri ve Astrolojinin Güvernirliği
Yakın Geleceğe Dair Umutlar!
Akrep'in Kalbinde Malefik Kavuşum
Dikatli Olmamız Gereken Zamanlar!
Darbe Girişimi ve Bundan Sonrası II
Darbe Girişimi ve Bundan Sonrası I
OPA - Öner Döşer Röportajı
Popun Yıldızları ve Sabit Yıldızlar
Atatürk Havalimanı Saldırısı
Merkür Transiti ve Ekonomik Değişimler
TAVSİYELER
Güneş, Ay ve Gezegenlerin Yücelme Yöneticiliği
Yakınlaşan Ekonomik Kriz-III. Bölüm
Yakınlaşan Ekonomik Kriz-II. Bölüm
Yakınlaşan Ekonomik Kriz-I. Bölüm
2016'da Türkiye ve Dünya - 2. Bölüm
2016'da Türkiye ve Dünya - 1. Bölüm
Satürn Yay Burcunda
Koç Burcunda Tam Ay Tutulması ve BİZ
SÜPERAY VE CUMHURBAŞKANI SEÇİMİ
Burçlar değişmedi!
Astrolog kimdir; nasıl olmalıdır?
Yeniay, dolunay, SÜPERAY ve etkileri
Yaslı Dolunay
Astrolojide Minör Asaletler
Çocuk ve genç ölümleri hakkında
Savaş Uyarısı Üzerine
 

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz

 
Copyright © 2010 Öner Döşer